Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posypy

1. 9. 2007

 Výroba posypu 

  Písek

Materiál: Tmavě žlutá barva / sádra

Postup: Nejdříve si připravte mělkou větší nádobu a rozmíchekte si v ní sádru. Měla by být tak akorát - ani ne tekoucí, ani ne mazlavá... Do té pak přidejte tmavě žlutou barvu, ale pozor NE olejovou! Raději jí dejte víc a o docela dost tmavší odstím než potřebujete, protože sádra po uschnutí poměrně výrazně zesvětlá tak pozor na to. Až bude sádra úplně suchá tak jí nadrťte podle potřeby hrubosti. Na diorama VŽDY nanášejte přes hladké síto, nikdy ne rokou.

  Hlína

Materiál: Tmavě hnědá barva / sádra /drobné kamení

Postup: Stejný jako předcházejcí, ale s tím rozdílem, že do sádry dáte tmavě hnědou barvu a ještě můžete přidat drobné kamení a jiné kentusy.

  Tráva

Materiál: Zahradnický motouz / různé odstíny hnědé , žluté a zelené / voda

Postup: Na tento postup se můžete také podívat na této stránce. Je to velice jednoduché. Připravíte si zahradnický motouz, dá se koupit v papírnictví nebo květinářství... Potom si rozmíchejte potřebný odstím barvy, kterou chcete mít trávu a zřeďte jí trochu s vodou. Do tohoto roztoku pak naložte motouz a nechte pořádně nasát barvu. Potom samozřejmě usušte a nastřihejte na potřebnou délku. Když jste postupovali dobře a rozemnete provázek v ruce na jednotlivá vlákna zjistíte, že jste právě vyrobili statickou trávu. Výhodou tohoto výtvoru je, že si můžete vyrobit trávu jakéhokoliv odstínu a délky, a skoro zadarmo, a to se vyplatí ne?